ZŠ a MŠ Veľký Kýr : Súťaž o najdlhšieho bločkového hada!

30.06.2014

V priebehu mesiaca máj sa mohli do tejto súťaže zapojiť všetky základné školy v regióne pôsobnosti COOP Jednota Nové Zámky, s.d.. Hlavnou cenou v súťaži bol symbolický poukaz v hodnote 1500 eur, určený na školský výlet podľa vlastného výberu. V pondelok 26. júna odovzdal Ing. Marek Jurík, námestník pre marketing COOP Jednota Nové Zámky, s.d., symbolický poukaz zástupcom víťaznej Základnej školy s materskou školou s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským vo Veľkom Kýre.

 

COOP Jednota Nové Zámky, s.d. pomáha tým, ktorí to potrebujú

COOP Jednota Nové Zámky, s.d. už desiatky rokov podporuje stovky športových a spoločenských akcií, ako aj mnohé organizácie a školy.

 

Súťaže aj pre najmladších zákazníkov

V priebehu mesiaca máj sa mohli do tejto súťaže zapojiť všetky základné školy v regióne pôsobnosti COOP Jednota Nové Zámky, s.d.. Hlavnou cenou v súťaži bol symbolický poukaz v hodnote 1500 eur, určený na školský výlet podľa vlastného výberu. V pondelok 26. júna odovzdal Ing. Marek Jurík, námestník pre marketing COOP Jednota Nové Zámky, s.d., symbolický poukaz zástupcom víťaznej Základnej školy s materskou školou s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským vo Veľkom Kýre. „Snažíme sa organizovať zaujímavé akcie aj pre našich najmladších zákazníkov, u ktorých je veľký potenciál súťaživosti," povedal námestník Ing. Marek Jurík.

 

Motivovali malých aj veľkých

„V základnej škole máme 217 žiakov a v škôlke 64 detí. Zapojili sa všetky triedy, dokonca aj škôlkari. Už ráno nosili do kancelárie pokladničné bloky z COOP Jednoty. Naša účtovníčka s hospodárkou mali čo robiť, aby ich stíhali lepiť," povedal riaditeľ víťaznej školy Mgr. Kristián Kováč. „Nedúfali sme vo víťazstvo, ale nechceli sme sklamať to veľké nadšenie," skonštatovala účtovníčka Lýdia Malá, ktorá spoločne s Alicou Gubovou mali na starosti lepenie a výsledné meranie papierového hada z pokladničných blokov COOP Jednota Nové Zámky, s.d..

 

Celoškolská akcia na hody

Na školskej chodbe pospájaného hada z pokladničných blokov nakoniec otočili desaťkrát až nakoniec dosiahol dĺžku 267 metrov. Nadšenie z víťazstva bolo rovnako veľké u malých ako aj veľkých žiakov. Základná škola vo Veľkom Kýre plánuje využiť výhru od COOP Jednoty Nové Zámky, s.d. na zorganizovanie celoškolskej akcie. Do konca júna ju už asi nestihnú zorganizovať, a preto bude zrealizovaná začiatkom septembra počas hodov. Na akciu budú pozvaní aj súčasní deviataci, ktorí v tom období budú už stredoškolákmi.

 

    


ZŠ s MŠ
Školská 7
941 07 Veľký Kýr
TEL:+421 356593133
IČO: 37864106

©  Obec Velky Kyr | created by Era Web solutions s.r.o. & Mgr. Daniel Szaraz Webstern s.r.o.