ZŠ a MŠ Veľký Kýr : Óvoda

Óvoda

Az óvoda új berendezéssel, segédeszközökkel és játékokkal felszerelt termeit a tanító nénik által készített ízléses dekoráció díszíti. Az óvodában három osztályt működtetünk - két szlovák tanítási nyelvű osztályt:

• a három és négy éves gyermekekből álló Katicák csoportját,

• valamint az öt és hat éves gyermekekből álló Méhecskék csoportját.

• A három és hat év közötti gyermekekből álló Pillangók csoportjában magyar nyelven folyik az oktatás.

Minden osztály saját hálószobával és szociális berendezéssel rendelkezik. Az új ruhás és cipőszekrényekkel felszerelt tágas folyosó öltözőként funkcionál, ahol különböző fizikai aktivitások és ünnepségek megrendezésére van lehetőség.  Az óvoda jól felszerelt tornateremmel, illetve egy ételkiadó konyhasarokkal ellátott saját étkezdével rendelkezik, ahova a szakácsnő az arra szolgáló ételszállító ládában szállítja az ebédet az Alapiskola konyhájából.

Óvodai alkalmazottak:

• hat tanárnő az óvoda működtetéséért felelős igazgató-helyettes vezetésével

• egy takarítónő és

• egy szakácsnő.

Az óvoda néhány évvel ezelőtt az Iskola utcai Alapiskola felújított épületébe költözött át.  Története a tanév 2010.9.6-i ünnepélyes megnyitásával kezdődött.